iletisim@temelbilimlerokullari.com +90 212 522 84 84
Bizi daha iyi tanıyın

Hakkımızda

Dünden Bugüne...

Temel Bilimler Koleji'nin Tarihi

TEMEL BİLİMLER KOLEJLERİ OLARAK 1999 YILINDA YOLA ÇIKARKEN İDEALİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN DÜŞÜNEBİLEN, PROBLEM ÇÖZEBİLEN, ÜRETKEN, KENDİ BENLİĞİNE SAYGISI OLAN, DİLİNİ İYİ KULLANAN, SOYUT DÜŞÜNEBİLEN, ÇOK KÜLTÜRLÜ YAŞAM İÇİNDE TOPLUMA UYUM SAĞLAYAN, SEVGİ VE DOSTLUK ERDEMLERİNE SAHİP, TOPLUMSAL DEĞERLERİ OLAN, MANTIKLI DÜŞÜNEBİLEN, ESTETİK ANLAYIŞA SAHİP BİREYLER YETİŞTİRMEK OLDU. EN BÜYÜK DEĞERİN BİLGİ OLDUĞU BİR ÇAĞDAYIZ.

KURUMUMUZ 1999 YILINDA İLK OLARAK GAZİOSMANPAŞA’DA KARDELENLER EĞİTİM KURUMLARI OLARAK FAALİYETLERİNE BAŞLAMIŞTIR. DEVAM EDEN SÜREÇTE 2010 YILINDA GOP OKULLARI KURULMUŞ, ARDINDAN’DA 2016 YILINDA TEMEL BİLİMLER KOLEJİ FAALİYETLERİNE BAŞLAMIŞTIR. SON OLARAK BİLYÖN OKULLARI DA OLMAK ÜZERE 4 FARKLI MARKA ADI ALTINDA 16 ADET KAMPÜSLE EĞİTİM SEKTÖRÜNDEKİ HİZMETLERİMİZE DEVAM ETMEKTEYİZ.

Misyonumuz

İnsan odaklı olmak, her öğrencinin eğitilebileceğine inanmak, saygı ve sevgiyi temel almak, teknolojiyi doğru ve amacına uygun kullanmak, hizmette mükemmelliktir. 

Vizyonumuz

Milletine ve değerlerine bağlı,  birlik, beraberlik ruhu taşıyan birer vatandaş, ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında sorumluluk alabilen, nitelikli bireyler yetiştirmek.

Okulumuzun İlkeleri

Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlılık, Çağdaşlık, Güvenilirlik, Hoşgörü, Saygı ve sevgi, Ortak sorumluluk bilinci, Esneklik, Eşitlik , Eleştiriye açıklık, Objektiflik, Ekip anlayışı.

Okullarımızdaki Eğitim

6 farklı kampüste Anadolu Lisesi, Teknoloji ve Tasarım Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Ortaokulu olmak üzere binlerce öğrencimize eğitim vermekteyiz. Her okulumuzdaki uzman kadromuz ve öğrencilere sunduğumuz imkanlarla; öğrencilerimizin geleceğe bir adım önde başlamalarını hedeflemekteyiz.

Mezuniyet

Kampüslerimizde daha yeni mezunlar vermeye başladık. Onların geleceğini düşünerek hedeflerimizi hep yüksek tutmaya çalışıyoruz. Yarının doktorları, mühendisleri, öğretmenlerini yetiştirmeye; bıkmadan usanmadan devam edeceğiz.

Sosyal Ortam

Okulumuz 2019 – 2020 öğretim yılında da; eğitimin yanında; sosyal, kültürel ve spor alanlarına yönelik planlamaları mevcuttur. Onların daha rahat bir ortamda eğitim görmeleri adına tüm imkanlarımızı seferber etmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimiz de; ilçe ve il spor müsabakalarında okullarımızı, başarıya ulaştırmak adına ellerinden geleni yapmaktadırlar.